Bitcoin Ordinals NFT

Bitcoin Ordinals NFT

Bitcoin kripto para üzerinde yeni yapılan geliştirmeler ile NFT alıp satma imkanı doğuyor.

Ocak 2023’te yazılım mühendisi Casey Rodarmor, Bitcoin ağında  NFT’lerin oluşturulmasına izin veren Ordinals protokolünü başlattı. Bu, Bitcoin topluluğu içinde anlaşılır bir şekilde çok fazla heyecan ve tartışmaya neden oldu.

Bitcoin blok zincirinde oluşturulan Ordinallerin sayısı ve sırası yakından izlendi ve bazı dikkat çekici koleksiyonlar ve yüksek fiyatlı satışlar oldu. Bu makale, okuyucuların Bitcoin ve NFT tarihindeki bu önemli gelişmeyi kaçırmamalarını sağlamak için en ilginç ve değerli Ordinals Yazıtlarından bazılarını vurgulamaktadır.

Ordinal (Sıralı) NFT’ler nelerdir?

“Ordinal (Sıralı) NFT’ler nedir?” diye merak ediyorsanız okumaya devam edin.
Bitcoin, satoshi veya sats adı verilen küçük birimlere bölünmüştür. Her Bitcoin 100.000.000 sats’tan oluşur. Yeni Ordinal protokolü  artık Bitcoin düğümlerini çalıştıranlar tarafından bu sats’ların her birine veri eklenmesine izin vererek, “Ordinal” adı verilen yeni dijital varlık yaratılır.  

Taraflar arasında yalnızca değer gönderip almayı içererir. Geleneksel Bitcoin işlemlerinden farklı olarak Ordinals, akıllı sözleşme kodunun bir Bitcoin işlemine dahil edilmesini sağlar. Bu kod daha sonra doğrudan Bitcoin blok zincirinde misli olmayan belirteçler (NFT’ler) oluşturmak için kullanılabilir. 

Ordinals NFT leri nereden alabilirim ?

Bitcoin Ordinals NFT leri için alım satım hatta koleksiyon oluşturabilmeniz için https://create.gamma.io/ websitesini kullanabilirsiniz.

Bitcoin Ordinals NFT için ihtiyacınız olan en iyi cüzdan nedir ?

Ordinals NFT leri için şuan en kullanışlı ve gelişime açık Cüzdan için https://ordinalswallet.com/ websitesini kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın