BlackRock Bitcoin

BlackRock Finans ve Yatırım Şirketi Bitcoin için Hazırlıklara başladı

BlackRock Finans ve Yatırım Şirketi Bitcoin için Hazırlıklara başladı

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock yatırım şirketi Yönettiği 7,8 trilyon dolar ile , fonlarından en az ikisine bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapma imkanı vereceğini açıkladı.

BlackRock Finans ve Yatırım Şirketi Bitcoin için Hazırlıklara başladı

BlackRock, bitcoin vadeli işlem alımlarını gerçekleştirmeyi seçeceği emtia borsasını belirtmedi. Bununla birlikte, fonlar yalnızca nakit olarak ödenen bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapabilir. CME, şu anda nakit ödemeli bitcoin vadeli işlemleri sunan Emtia Vadeli İşlemler ticaret Komisyonu’na (CFTC) kayıtlı tek borsadır.

Yatırım danışmanları ve uzman Kripto para analistleri BloackRorck Finans ve Yatırım şirketinin; Fonlarını Bitcoin Vadeli işlemlerine açması olası Bitcoin Büyük rallisinin kıvılcımını ateşleyebilir görüşündeler.

Başvurular, bitcoin vadeli işlemlerine meydana getirilen yatırımların “nispeten yeni” piyasa nedeniyle likidite riski taşıyabileceği konusunda uyarıyor. Düzenleyici değişimler, oynaklık ve değerleme riskleri benzer şekilde fiyatı etkileyebilir ve dolayısıyla “bir Fonu olumsuz etkileyebilir”.

Başvurular, BlackRock’un bitcoin piyasasına girişini işaret ediyor gibi görünüyor.

Çarşambadan önce, yatırım devi düzenleme dosyasında hiçbir zaman “bitcoin” den bahsetmedi. Ancak bu vaziyet değişiyor gibi görünüyor: “Belirli Fonlar, Bitcoin’e dayalı vadeli işlem sözleşmeleri yapabilir”,

Peki BlackRock Finans ve Yatırım Şirketi‘ni Biraz tanıyalım;

BlackRock Inc. New York merkezli Amerikan global yatırım yönetimi şirketidir. 1988’de başlangıçta bir risk yönetimi ve sabit gelir kurumsal varlık yöneticisi olarak kurulan BlackRock 7,8 trilyon $ yönetilen varlıklar ile 2019 son çeyreğinden buyana dünyanın en büyük varlık yöneticisidir.

BlackRock 30 ülkede 70 ofisi ve 100 ülkedeki müşterisiyle dünya çapında etkinlik göstermektedir. Finansal Piyasalarda Yeni süper güç olarak adlandırılan bir şirkettir.


Kripto Paralar için Faydalı Web siteler yazı dizimize gitmek için buraya tıklayınız.

Bir Cevap Yazın